Dom Kuchnia Podróże Zdrowie

Zielona herbata a odchudzanie – sprawdź, co pijesz!

Zielona herbata a odchudzanie – jak to jest w rzeczywistości? Coraz częściej stawiamy na różnego rodzaju napary ziołowe oraz rozmaite herbaty. Rzecz jasna w celach odchudzających. Przekonują nas reklamy, producenci i powszechnie dostępne informacje. Gdy jednak efekty nie przychodzą, szybko się zniechęcamy bądź szukamy przyczyny nie tam, gdzie trzeba. Zielonej herbacie nie można odmówić wielu właściwości, ale czy faktycznie jest w stanie spowodować, że nasz sylwetka zacznie przypominać tę wymarzoną, sportową?

Zielona herbata a odchudzanie – na co możemy liczyć

Zielona herbata to wiele naprawdę cennych właściwości i nierzadko polecana jest przez dietetyków. W rozsądnej ilości do picia w ciągu dnia. Trzymając się właściwego sposobu parzenia. Od dawna wierzy się w jej możliwości i docenia wspomaganie leczenia rozmaitych schorzeń. Zielona herbata a odchudzanie to jednak wątpliwość pojawiająca się najczęściej. Bo z jednej strony wierzymy reklamom i zapewnieniom o smukłej sylwetce. Mamy również większą wiedzę na temat tego, jak faktycznie działa zielona herbata. Czy faktycznie można ją nazwać herbatką odchudzającą?

Napar zielonej herbaty jest w stanie „podleczyć” nasz organizm. Doskonale działa na układ pokarmowy, regulując procesy trawienne. Poprawia również krążenie, wzmacnia kości i przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu w organizmie. Polecany jest nawet cukrzykom.

To tylko niewielka część zalet picia zielonej herbaty, jakie można wymienić. Te, które jednak najbardziej nas interesują w ostatnim czasie, dotyczą odchudzania. Faktycznie zielona herbata przyspiesza przemianę materii i jest w stanie sprawić, że organizm zacznie nieco szybciej spalać tłuszcz. Pamiętać trzeba jednak o najważniejszej różnicy. Zielona herbata sama w sobie nie odchudza, ale jest w stanie wspomóc walkę ze zbędnymi kilogramami.

Błędy, które popełniamy

Ten powyższy aspekt wiąże się z pierwszym i najczęściej popełnianym przez nas błędem. Większość z nas marzy o efektach bez wysiłku, wyrzeczeń i wielkich inwestycji. Karmieni obietnicami i fałszywymi hasłami, że dany produkt odchudza, od razu go kupujemy. Różnica między działaniem odchudzającym, a produktem wspomagającym odchudzanie, jest jednak oczywistą.

Wybierając zieloną herbatę należy unikać także błędu, jakim jest kupowanie herbaty w saszetkach. W takich produktach nie ma wartości, o które przecież najbardziej nam chodzi. Zielona herbata ma szansę stać się jednym z elementów żmudnego procesu odchudzania, jeśli jest tą liściastą, świeżo zaparzoną, w odpowiedni sposób.

Pamiętajmy zatem, że zielona herbata a odchudzanie to dwa aspekty, które mają ze sobą wiele wspólnego i idą w parze. Kluczowym jest zrozumienie, że zielony napar wspomaga, a nie zastępuje dietę czy aktywność fizyczną.

Ocena