Uncategorized

Zabawy domowe dla czworonożnych przyjaciół

Nasi domowi pupile, ukochane psiaki, potrzebują czasu, który z nimi spędzimy. Zabawy domowe to jeden ze sposobów na zacieśnianie więzi między psem, a właścicielem. Do tego świetna okazja, by urozmaicić codzienność tym pupilom, które chociażby ze względu na wiek czy schorzenia, nie mogą zbyt często przebywać na dworze. Co warto im sprawić?

Zabawy domowe z gadżetami, które zmuszają do aktywności

Na rynku gości całe mnóstwo produktów – zabawek i akcesoriów, które nasze psiaki zmuszają wręcz do aktywności fizycznej. Nie mówimy tu jednak o zmuszaniu wiążącym się z nieprzyjemnością. Pupile z natury są ruchliwe i potrzebują aktywności fizycznej w każdym wieku, by zachować dobrą kondycję. Są jednak sytuacje, kiedy więcej czasu spędzają w domu. W takich momentach dobrze jest mieć pod ręką zabawy domowe, które będą sprzyjać utrzymaniu dobrej kondycji.

Co warto wybierać? Z pewnością wszystkiego rodzaju zabawki, w których otworach można umieścić smakołyki. To taki uniwersalny sposób na pobudzenie psiaka do aktywności, jego edukację, ale i sprawienie przyjemności, dzięki możliwości skonsumowania ulubionego smakołyka. To także dobra propozycja na zadbanie o wagę psiaków, które mają tendencje do nadwagi lub otyłości.

Ciekawą opcją są wszelkiego rodzaju zabawki o różnym stopniu skomplikowania, pod względem ich użytkowania. Psy muszą się „nagłowić”, by wykonać dane zadanie, dostać się do schowanego gdzieś w środku elementu, niekoniecznie przysmaku. Pupile uczą się wykonywania konkretnych czynności, co wpływa na prawidłowy rozwój psychofizyczny.

Zdrowe przekąski, które bawią i przynoszą korzyści

Jeśli chodzi o zabawy domowe, które poza przyjemnością mają przynieść określone korzyści dla psiaka, warto stawiać na specjalne przekąski i smakołyki. W formie chrupek, paluszków czy kości, stają się gadżetem dla pupila. Psy uwielbiają gryźć i niuchać nosem. Smakołyki mają to do siebie, że zwykle dość intensywnie pachną, zachęcając do ich spróbowania. Psiaki gryząc z jednej strony bawią się, z drugiej zaś dbają o higienę jamy ustnej. Przekąski w prosty sposób pozwalają na ścieranie nagromadzonego osadu nazębnego. W swoim składzie mogą posiadać dodatki substancji wpływających na odświeżanie oddechu.

Zabawy domowe, które angażują właścicieli

Poszukując produktów dla psiaków, które mają bawić i uczyć jednocześnie, warto szukać tych, które wymagają zaangażowania właściciela. Czas wspólnie spędzony jest bardzo wartościowym i niezwykle potrzebnym psiemu pupilowi. To moment na zacieśnianie więzi, ale i sposób na to, by swego rodzaju aktywność podjął także właściciel pupila.

Wybór zabawek, gadżetów i akcesoriów jest bardzo duży. Bez problemu można je dobrać do temperamentu psa i jego charakteru. Uwzględnia się kolejno rasę czy wielkość i wiek psa. Równie ważne pozostaje bezpieczeństwo użytkowania danej zabawki, dlatego poleca się korzystanie ze sprawdzonych sklepów zoologicznych. Zabawy domowe mają za zadanie przynosić określone korzyści, choć dla psiaków to głównie czas na wyładowanie nagromadzonej energii. Dobrze dobrane zaoferują mnóstwo zalet.

Ocena