Uncategorized

Wielofunkcyjne meble ogrodowe

Pośród mebli ogrodowych można znaleźć takie modele, które nie dość, że wyglądają wyjątkowo i zapewniają komfort użytkowania, to jeszcze mogą pełnić wiele różnych funkcji. Co ciekawe, jest ich całkiem sporo. Dzięki nim przestrzeń wokół domu staje się bardziej funkcjonalna i nawet jeśli cechuje się niewielką powierzchnią, może pełnić wiele różnych funkcji.

Jeśli mówimy o meblach wielofunkcyjnych, najczęściej od razu przychodzą nam do głowy skrzynie, które mogą być jednocześnie wygodnym siedziskiem. Rzeczywiście, z takimi modelami spotykamy się chyba najczęściej. Jednak możliwości jest znacznie więcej. Warto je poznać i zobaczyć, jak poprawiają komfort użytkowania przestrzeni wokół domu.

Siedziska ogrodowe i przechowywanie

Niektóre siedziska mają ukryte wewnątrz niewielkie schowki. Mowa tu o pufach, które zresztą podobne funkcje pełnią również w domu. Istnieje jednak między nimi zasadnicza różnica. Pufy przeznaczone do użytkowania na zewnątrz powinny mieć szczelne i doskonale chroniące ukrytą wewnątrz zawartość schowki. Nie może się do ich dostawać wilgoć ani woda.

Podobne funkcje pełnią ogrodowe skrzynie, z tą jednak różnicą, że tutaj podstawową funkcją jest właśnie przechowywanie. Skrzynie mają znacznie większe schowki niż pufy, dlatego można w nich pomieścić poduszki i koce przeznaczone do wypoczynku na powietrzu, a nawet ogrodnicze narzędzia.

Schowek z funkcją stolika

Skrzynie i pufy to jednak niejedyne meble ogrodowe, które mogą służyć zarazem do wypoczynku i przechowywania. Warto zwrócić w tym miejscu uwagę na funkcjonalne kawowe stoliki, które również mają ukrytą pojemną skrzynię. Wystarczy podnieść blat, by się do niej dostać. Taki stolik można ustawić przy eleganckiej kanapie albo narożniku. Niewtajemniczeni z pewnością nawet nie zauważą, że mebel pełni dodatkową funkcję.

Wysoki stół czy stolik kawowy

Doskonałą alternatywą do niewielkich ogrodowych przestrzeni jest ławostół. Jest to mebel, który łączy w sobie funkcję kawowego stolika oraz wysokiego stołu. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z przestrzeni koło domu w czasie wypoczynku i delektowania się kawą, jak i spożywać na zewnątrz posiłki. W tym modelu wystarczy wydłużyć nogi ławy, a to jest bardzo proste i intuicyjne.

W letnie dni barek, w zimowe schowek, a w międzyczasie stolik

W asortymencie producentów ogrodowych mebli są i takie modele, które łączą w sobie więcej niż tylko dwie funkcje. Inwestor spośród wielu dostępnych na rynku mebli może wybrać mały, ogrodowych stolik. Ten doskonale sprawdzi się, gdy chcemy wypocząć na tarasie, popijając orzeźwiający napój albo delektując się kawą.

Pod blatem stolika jest również spory schowek, który może posłużyć do przechowywania zabawek dla dzieci. Budowa schowka pozwala nadać mu też funkcję barku ogrodowego, który po wypełnieniu kostkami lodu lub wkładami chłodzącymi, doskonale sprawdzi się do chłodzenia drinków i napojów.

Jak widać, meble ogrodowe nie muszą ograniczać się wyłącznie do jednej funkcji. Wręcz przeciwnie, często są to dwie, trzy, a zdarza się, że i cztery różne role, jakie możemy im przypisać. Oprócz nich istnieją oczywiście również meble o jednej funkcji. Ich dobór do przestrzeni ogrodu zależy od indywidualnych potrzeb konkretnych użytkowników oraz przestrzeni, jaką dysponują.

Ocena