Gadżety Kuchnia

Wiaderko na lód – jakie wykonanie sprawdzi się najlepiej?

Wiaderko na lód to już nie tylko element wyposażenia barów i restauracji. Coraz częściej kupujmy je na domowy użytek. Tym bardziej, gdy chętnie sięgamy po kolorowe drinki, rozmaite trunki, a także napoje bezalkoholowe, ale wymagające dodatku kostek lodu, by smakowały doskonale. Do wyboru mamy sporo ciekawych wykonań, dzięki czemu wiaderko spełnia funkcje praktyczne, ale i ozdobne. Sprawdźmy, co oferuje rynek.

Wiaderko do lodu ze stali szlachetnej

Najchętniej stawiamy na wiaderka do lodu wykonane ze stali nierdzewnej. Są estetyczne, najbardziej wytrzymałe i stosunkowo długo utrzymują niską temperaturę, nie pozwalając kostkom lodu zbyt szybko stopnieć. Jeśli mają podwójne ścianki można cieszyć się kostkami lodu przez długi czas, bez konieczności sporządzania kolejnych porcji, z wykorzystaniem specjalnych foremek i zamrażalnika. Jest szybciej, wygodniej, a do tego estetyczniej.

Stalowe wiaderko na lód jest uniwersalne i elastyczne jednocześnie. Co to dla nas oznacza? Uniwersalność to wykonanie, które mimo swojej wysokiej estetyki, a nawet delikatnej nuty luksusu, wpisuje się w dowolną aranżację. Może zagościć na stole w salonie współczesnym, jak i tym tradycyjnym. Bez problemu udźwignie aranżację industrialną, a kolejno wpisze się w charakter surowych loftów. Elastyczne w swoim zastosowaniu, bo poza funkcjami praktycznymi, stanie się ciekawą ozdobą. I to nie tylko pośród dekorowanego stołu dla gości.

Gdy przychodzi taki moment, że rezygnujemy ze schłodzonych drinków bądź wybieramy kolejne wiaderko do lodu, to nasz pierwotny zakup nie musi być zbędnym. Zamiast znaleźć swoje miejsce na udekorowanym stole, równie dobrze można pokusić się o stworzenie z niego oryginalnej ozdoby na parapet, półkę, regał. Umieszczenie rośliny o barwnych płatkach i pięknym zapachu bądź wypełnienie kolorowym wkładem dekoracyjnym, jeśli wiaderko jest szklane. Na chwilę zatrzymajmy się przy szklanych wykonaniach.

Szklane wiaderko dla podkreślenia efektu dekoracyjnego

Zamiast stalowego wiaderka na lód, można postawić na szklane. W przezroczystym wiaderku kostki lodu będą wyglądać efektowniej. Gdy liczy się nie tylko sposób serwowania, ale i efekt wizualny, z powodzeniem można postawić na taki produkt.

Wadą będzie większa podatność na uszkodzenia, ale przy odpowiednim użytkowaniu, uda się uniknąć jakichkolwiek problemów. Poza tym na rynku znajdziemy wiaderka szklane, które przyciągają uwagę nie tylko dzięki widocznym kostkom lodu, ale i ciekawym zdobieniom czy rzeźbieniom.

Niezależnie od tego, jakie ostatecznie wykonanie wybierzemy, warto zastanowić się nad pojemnością i konstrukcją wiaderka. Opatrzeniu szczelną pokrywką, by maksymalnie długo cieszyć się kostkami lodu, jak i dodatkowymi akcesoriami ułatwiającymi serwowanie i czyniącymi tę czynność nawet ciekawą.

Ocena