Dziecko

Wakacje z małym dzieckiem. O czym warto pamiętać.

Wakacje z małym dzieckiem wymagają specjalnego przygotowania. Zależnie od tego, czy wybierasz się na urlop w Polskę, czy też zamierzasz odwiedzać egzotyczne kraje, będą one wyglądały nieco inaczej. W każdym jednak przypadku będziesz potrzebować kilku podstawowych akcesoriów.

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wakacje z małym dzieckiem w odległe kraje, czy też zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od domu, jego rzeczy zapewne będą stanowiły najbardziej pokaźną część waszego bagażu. Warto przed wyjazdem zrobić dokładną listę niezbędnych przedmiotów i nie zostawiać pakowania na ostatnią chwilę.

Co zabrać na wakacje z małym dzieckiem

Zależnie od tego, w jakim wieku jest dziecko, należy zabrać wózek głęboki lub spacerowy. Wygodne i nieduże wózki spacerowe typu „parasolka” sprawdzają się między innymi dlatego, że nie zajmują dużo miejsca w bagażniku. Ponadto są łatwe w obsłudze i lekkie. W przypadku maluszków, które potrafią już dzielnie same kroczyć, nawet podczas długich, pieszych wypraw, możesz zrezygnować z zabierania wózka. W trakcie górskich wycieczek przyda ci się nosidełko turystyczne, a nad morzem plażowa piłka, motylki do pływania i zabawki do piasku. Na takich wyjazdach świetnie sprawdzi się także łóżeczko turystyczne.

Wybierając się na wakacje z dziećmi, koniecznie musisz zabrać apteczkę. Nie powinno w niej zabraknąć środków przeciwgorączkowych, a także plastrów opatrunkowych i bandażu. Koniecznie zabierz też termometr, środki przeciwbiegunkowe, wodę morską, a jeśli dziecko cierpi z powodu alergii również środki przeciwalergiczne. Należy zabrać kosmetyczkę, w której nie powinno zabraknąć kremu ochronnego, balsamu do opalania z wysokim filtrem UV oraz chusteczek nawilżanych, które przydadzą się choćby do tego, by przemyć dziecku buzię i rączki po jedzeniu w plenerze.

Co wziąć pod uwagę jadąc na wakacje z małym dzieckiem

Poszukując miejsca na rodzinny wypoczynek, warto wybierać takie, które są przyjazne dzieciom. Kryterium wyboru dla każdej rodziny może być inne. Dla jednych będzie to wielki plac zabaw, dla innych lokalizacja blisko plaży. Ogromne znaczenie mają także standardy kwatery. Niezwykle wygodne jest, jeśli do wyłącznej dyspozycji rodziny pozostaje łazienka, a jeśli planujemy samodzielne przygotowywanie posiłków – także kuchnia. Na szczęście w dzisiejszych czasach takie warunki może zaoferować już większość kwater. Dobrze też, jeśli w pobliżu miejsca, w którym się zatrzymacie będzie przyjmował lekarz pediatra.

Niektóre obiekty turystyczne oferują dodatkowe udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Często są to rowery dla dzieci i dorosłych, basen czy pole do minigolfa. Warto zapoznać się z nimi, zanim zdecydujesz się na konkretne miejsce.

W dzisiejszych czasach podróżowanie z małymi dziećmi stało się bardzo modne i powszechne. Ludzie nie tylko wyjeżdżają na wakacje w obrębie swojego kraju, ale często także odwiedzają odległe zakątki świata. Przy dostępnej obecnie infrastrukturze baz turystycznych wyjazd na wakacje z małym dzieckiem nie stanowi już dużego problemu. Warto z tego korzystać.

Ocena