Kuchnia

Smacznie, zdrowo i wygodnie

Choć w dzisiejszych czasach coraz więcej osób stara się żyć zdrowo i dbać o dietę, przygotowanie posiłków w taki sposób, by były zarazem smaczne i zdrowe, nie  zawsze jest łatwe. Tym, co najczęściej staje nam na drodze, nie jest jednak brak umiejętności, a raczej deficyt czasu. Czas to dziś towar luksusowy. Tych, którzy mają go pod dostatkiem, jest naprawdę niewiele. Nieustannie gdzieś biegniemy, spieszymy się, gonimy. W konsekwencji, choć świadomość o potrzebie zdrowego odżywiania jest stosunkowo wysoka, rzadko idzie za nią praktyka.

Odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna to dwa fundamenty zdrowego trybu życia. Niestety w dzisiejszym zabieganym świecie zdarza nam się zaniedbywać i jedno i drugie. Otyłość, przemęczenie, słaba kondycja, problemy z cerą oraz choroby to tylko niektóre z konsekwencji takiego postępowania. Dostrzegając te problemy, część firm cateringowych postanowiła wprowadzić usługę określaną jako dieta pudełkowa.

Jedzenie w pudełku

Dostarczane pod wskazany przez klienta adres, smaczne, właściwie zbilansowane, a do tego zdrowe posiłki to był strzał w dziesiątkę. Okazało się, że dieta pudełkowa trafia w potrzeby coraz szerszej grupy odbiorców. Choć początkowo byli nią zainteresowani niemal wyłącznie celebryci i niewielka grupa osób świata show-biznesu, dziś korzystają z niej także trenerzy fitness, pracownicy wielkich korporacji oraz ci, którym brakuje czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków.

Z pomocą dietetyka

Co wspólnego z dietetykiem ma dieta pudełkowa? Ano to, że profesjonalne firmy trudniące się cateringiem dietetycznym do komponowania diet i układania menu zatrudniają dietetyka. Mogą to być osoby, które współpracują z firmą cateringową zdalnie lub na miejscu, jednak jeśli mówimy o rzetelnym podejściu do tematu, to każdy posiłek, a dokładniej to, co się w nim znajduje, jest właśnie dziełem dietetyka.

Jaką odnosimy z tego korzyść? Przede wszystkim taką, że posiłki są zróżnicowane, zawierają wszystkie niezbędne dla naszego zdrowia składniki odżywcze oraz odpowiednią ilość kalorii. Co więcej, catering dietetyczny oferuje też możliwość dopasowania diety do potrzeb żywieniowych klienta. Jeśli zatem przebywasz na diecie wegetariańskiej, wysokobiałkowej albo planujesz zrzucić zbędne kilogramy, nie będzie problemu z uwzględnieniem tego w menu.

Bez wychodzenia z domu

Ogromnym atutem diety pudełkowej, zwłaszcza dla osób, którym, nieustannie brakuje czasu, jest to, że firma cateringowa dostarcza posiłki pod wskazany przez klienta adres. Można więc zamówić ich dostawę do pracy, domu, czy w każde inne, dogodne dla nas miejsce.

Zamawiając catering dietetyczny, określamy nie tylko rodzaj diety, ale także ilość posiłków w ciągu dnia. Niektóre firmy cateringowe oferują nawet 5 posiłków, a więc całodzienne wyżywienie. To dodatkowe udogodnienie dla osób, którym brakuje czasu.

Czy rezygnacja z samodzielnego przygotowywania posiłków i przejście na dietę pudełkową to dobre rozwiązanie? Tu wiele zależy od indywidualnych potrzeb każdego z nas. Z pewnością są to posiłki smaczne, zdrowe i przygotowane zgodnie z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej (pewne modyfikacje mogą wynikać z potrzeb żywieniowych klientów). Z pewnością też doskonale sprawdzają się w przypadku zapracowanych osób, które nie mają szansy samodzielnie zadbać o jakość swoich posiłków. Jeśli zatem należysz do takiej grupy osób, warto rozważyć to rozwiązanie.

Ocena