Dom

Lampa podłogowa w pokoju dziecięcym i młodzieżowym

Zarówno w pokojach dziecięcych, jak i młodzieżowych, oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę. Tutaj liczy się każdy element wyposażenia czy też dekoracji, ale to lampy decydują o komforcie, poczuciu bezpieczeństwa czy też stylistyce oddającej charakter i zainteresowania dziecka. Nieco inaczej wygląda sposób dobierania oświetlenia do pokoju najmłodszych, a nieco starszych dzieci. Młodzieży, dorastających nastolatków, którzy w dużym stopniu mają sprecyzowane zainteresowania oraz upodobania stylistyczne.

Lampa podłogowa w pokoju malucha

W przestrzeniach urządzanych z myślą o maluchach i kilkulatkach, wygląd oświetlenia ma odrobinę mniejsze znaczenie. Na pierwsze miejsce wysuwa się funkcjonalność i bezpieczeństwo. Dzieci w tym wieku jeszcze nie wiedzą, jakie są ich ulubione kolory. Dopiero poznają bajkowych bohaterów, zatem to do rodziców należy wybór elementów wyposażenia, w tym oświetlenia.

Dobrym rozwiązaniem jest lampa podłogowa, która pozwala na regulację kąta padania światła. Na rynku mamy do wyboru lampy podłogowe z elastycznymi wysięgnikami i dwoma źródłami światła. Po pierwsze zyskujemy na możliwości regulacji oświetlenia, w zależności od potrzeb. Po drugie, w jednej lampie mamy możliwość uzyskania jasnego, rozproszonego światła dla większej powierzchni, jak i węższego strumienia, skupionego na wybranym skrawku przestrzeni.

Delikatne, subtelne światło sprawdzi się u maluchów, które boją się ciemności. Poza oświetleniem warto zainwestować w system ściemniania i elastycznej regulacji natężenia światła. Światło powinno być poza tym ciepłe.

Lampy podłogowe dla młodzieży

Nastolatkowie zwykle mają już swoje gusta. Odnośnie kolorystyki, muzycznych czy filmowych idoli. Do tego dochodzą zainteresowania. To duże ułatwienie, gdy w grę wchodzi aranżacja wnętrza, w tym wybór oświetlenia. Doskonałym rozwiązaniem są lampy podłogowe o nieco większych rozmiarach. Także pozwalające na ukierunkowanie strumienia światła. Ich stylistyka, kolorystyka i konkretne konstrukcje, można z powodzeniem dopasować do charakteru młodego człowieka.

Tutaj również stawiamy na ciepłą barwę światła, która jest najbardziej przyjazna dla oczu. Oświetlenie powinno być rozproszone. Na suficie nie może zabraknąć oświetlenia głównego. Lampa podłogowa sprawdzi się ustawiona w okolicach łóżka, ponieważ pozwoli na lekturę przed snem. Poza tym nie zabierze miejsca na ścianach, które nierzadko stanowią pole do wyrazu artystycznego nastolatka – wieszania fotografii, plakatów i rozmaitych drobiazgów.

Idealna lampa podłogowa

Wybór lamp podłogowych jest duży. Należy zadbać o to, by tego typu oświetlenie pozwalało na regulację natężenia oraz kąta padania światła. Konstrukcja powinna być solidna i trwała, bo to wciąż przestrzeń urządzana z myślą o dzieciach, które chcą spożytkować swoją energię nie tylko na nauce, ale i zabawie, a co za tym idzie, nietrudno o zniszczenia i skaleczenia.

Pod względem wizualnym nie ma problemów, by znaleźć produkt, który zadowoli największych indywidualistów i młode osoby nawet o niecodziennych hobby.

Ocena