Uncategorized

Dwa psiaki to podwójne obowiązki i podwójne wydatki – jak oszczędzać?

Właściciele dwóch psów z pewnością należą do jednych z najszczęśliwszych. Podwójna radość, dwójka najlepszych przyjaciół na świecie. Poza ciepłymi i cudownymi chwilami z czworonożnymi pupilami, trzeba zmierzyć się również z podwójną ilością obowiązków i wydatków. Gdzie szukać oszczędności? Jak kupować, by nie zmagać się z pustkami w portfelu?

Zestaw dla dwojga!

Zestaw dla dwojga prędzej kojarzy się z romantycznymi produktami dla zakochanych, niż z artykułami dla psów. Mamy jednak na myśli kupowanie akcesoriów i gadżetów dla psiaków, które w zestawie czy w komplecie, będą po prostu tańsze. Rzecz tyczy się na przykład smyczy – specjalnej konstrukcji do wyprowadzania na spacer dwóch psów jednocześnie. Dla właściciela to wygoda, łatwiejsza kontrola na spacerach i nie ukrywajmy, także mniejszy wydatek niż zakup dwóch pojedynczych smyczy.

Podobnie rzecz się ma z miskami na karmę i wodę. Nie trzeba wybierać pojedynczo misek, można zakupić połączone ze sobą dwie miski, o różnych wielkościach. To także wygodne rozwiązanie. Spośród innych akcesoriów, które warto nabywać w komplecie, znajdujemy obroże elektryczne, niezbędne dla właścicieli, którzy chcą uchronić nadzwyczaj aktywne psiaki, przed wychodzeniem poza wyznaczony teren.

Biorąc pod uwagę liczbę rzeczy, które trzeba sprawić czworonożnym pupilom, budżet zaczyna topnieć w szybkim tempie. Poza kupowaniem w komplecie, warto postawić na tani sklep zoologiczny online, a taki znajdziemy bez problemu. W sklepach internetowych to dodatkowa okazja, by zyskać na promocjach, rabatach, a przy większych zamówieniach – darmowej dostawie.

Tańsze, ale wciąż wysokie jakościowo karmienie

Do jednych z najdroższych artykułów, które trzeba regularnie kupować swoim psiakom, należą karmy. Psom zazwyczaj fundujemy jadłospis mieszany, składający się z karm mokrych oraz suchych. Karmy niestety sporo kosztują, a jeśli do tego wybieramy pośród tych, do których składu nie można mieć jakichkolwiek uwag, robi się drogo. Na to wszystko składają się kolejno przekąski, ale i karmy przeznaczone do żywienia specjalistycznego, jeśli takiego wymaga pies. Jak oszczędzić?

Trzeba zwracać uwagę na wydajność poszczególnych produktów służących żywieniu psiaków. Producenci mają różnorodne produkty, które mogą się różnić sposobem dawkowania, dlatego ta informacja nie może umykać podczas planowania zakupów. Ponadto warto wybierać większe opakowania, które w ostatecznym rozrachunku wychodzą taniej, niż nabywanie regularnie niewielkich opakowań.

Jeśli faktycznie ma być oszczędnie, o większe opakowania można się pokusić tylko w przypadku karm suchych, które właściwie przechowywane, nie stracą swoich walorów. Karmy mokre lepiej kupować w mniejszych opakowaniach, bo zbyt długo lub niewłaściwie przechowywane, nie tylko stracą na atrakcyjnym dla psa zapachu, ale zepsują się, co przysporzy kolejnego wydatku.

Dobrze zaplanowane zakupy, z myślą o dwóch psiakach, nie przysporzą dziury budżetowej, jeśli znajdzie się dobry sklep z przystępnymi cenami, a wybór produktów będzie przemyślany.

Ocena