Dziecko

Dekoracje dla dzieci, czyli jak udekorować dziecięcy pokoik

Ściany w pokoju dziecięcym mogą uczyć, bawić, cieszyć. Jeśli planujesz ich wygląd, możliwości jest naprawdę wiele. Dekoracje dla dzieci powinny odzwierciedlać dziecięce marzenia i zainteresowania. Jakie motywy możesz w nich wykorzystać? Wybór jest naprawdę ogromy. Pamiętaj jednak, że dokonując go warto dostosowywać wnętrze do oczekiwań dziecka.

Wnętrze dziecięcego pokoiku powinno być ciepłe, kolorowe i wesołe. Nie ma w nim miejsca na nudę i szarość. Aranżować możesz je wykorzystując do tego celu nie tylko meble i dodatki, ale także ściany. Dzięki szerokiemu asortymentowi naklejek ściennych, tapet dla dzieci i innych akcesoriów, o których więcej poniżej, aranżację może ograniczać jedynie wasza wyobraźnia.

Tanie i ładne dekoracje dla dzieci

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest fototapeta. Nie dość, że dzięki szerokiemu asortymentowi, jaki dostępny jest teraz na rynku, dostosujesz ją do zainteresowań dziecka, to jeszcze  będzie to stosunkowo tani sposób na aranżację. Dzięki fototapecie twoja pociecha będzie mogła bawić się w pokoju w towarzystwie swoich ulubionych dziecięcych bohaterów. Ze ściany może spoglądać na nie Myszka Miki, Królewna Śnieżka lub sportowy  idol.

Miękko i ładnie

Fajnym rozwiązaniem jest ściana tapicerowana. Nie tylko wygląda efektownie, ale potrafi też tłumić odgłosy dobiegające z zewnątrz. Z tego właśnie powodu idealnie sprawdza się w pokoiku niemowląt. Jej dodatkowym atutem jest także to,  że zapewnia bezpieczeństwo dzieciom. Przy uderzeniu się dziecka o taką miękką ścianę, nie może być mowy o siniakach lub innych obrażeniach.

Naklejki ścienne

Doskonała dekoracja dla dzieci to także naklejki ścienne. Mogą to być dekoracje z motywem przedstawiającym ulubionego, bajkowego bohatera, lub np.  zwierzątko. Świetnym pomysłem jest też naklejka z mapą świata. Jak wygląda taka mapa oraz jak ją montować, zobaczyć możesz w firmie https://www.youtube.com/watch?v=BgVXH4ZbvGk.

Prawie jak w szkole

Maluszka ucieszy również wielka tablica na ścianie. Dzięki niej nie tylko będzie mogło bawić się w szkołę, ale także samodzielnie rysować to, co akurat jest mu potrzebne do zabawy.

Możesz wybrać jedną z zaproponowanych wyżej dekoracji ściennych dla dzieci lub połączyć ze sobą we wnętrzu kilka z nich. Aby znaleźć więcej ciekawych inspiracji, które możesz wykorzystać w aranżacji pokoiku twojego dziecka, przejrzyj kilka stron internetowych  z aranżacjami. Możesz też udać się po profesjonalną pomoc do dekoratora wnętrz. W tym przypadku warto przygotować się na kilka pytań o to, jakie dekoracje dla dzieci sprawią radość twojemu maluszkowi.

Ocena