Dziecko

Blogująca mama – jak połączyć przyjemne z pożytecznym?

Mama w Internecie – tak głoszą nagłówki popularnych magazynów kobiecych. Dlaczego? Odkąd blog na dobre utrwalił się w polskim społeczeństwie, zaczął skupiać wokół siebie kolejne grupy zainteresowanych. W taki oto sposób przygoda się rozpoczęła! Estetycznie modni, aktywni fizycznie, kulinarnie zakręceni… aż wreszcie trend ten dotarł do zapracowanych mam – kobiet sukcesu, wychowujących dzieci. Czy uda połączyć się przyjemne z pożytecznym? Podpowiadamy w artykule, jak tego dokonać!

Urlop macierzyński – czas na spełnienie marzeń!

Gdy dziecko przychodzi na świat, młodzi rodzice rozpoczynają piękną, acz pełną wyzwań drogę. Sam urlop macierzyński to piękny okres w życiu każdej z nas. To wtedy budujesz silną więź z maluszkiem, zapominając o wyzwaniach zawodowych, pracochłonnym wyścigu szczurów i codziennych obowiązkach narzucanych przez szefa. Niemniej jednak 12 miesięcy mija, jak przysłowiowe „z bicza strzelił”, a Ty stajesz przed pytaniem – wrócić do pracy, czy przejść na bezpłatny urlop wychowawczy?

Wiele kobiet sukcesu po prostu potrzebuje wyrwania się z domu, pragnie poczuć adrenalinę, a nawet stres, który jest niezastąpionym towarzyszem. Pewna część mam wybiera tę drogę, aczkolwiek w innej odsłonie – decyduje się na założenie własnego biznesu, który z powodzeniem może być prowadzony z domowego zacisza. Tu jednak pojawia się zgrzyt – małe dziecko, wymagające ciągłej uwagi i otworzenie własnej działalności? No way! My jednak twierdzimy, że się da, a jak – o tym w dalszej części artykułu.

Dokładnie zaplanowane

Prowadzenie własnego biznesu wymaga planu działania – bez tego ani rusz. Gdy zdecydujesz się na założenie bloga, ten potrzebuje dobrze przemyślanej strategii. Kalendarz i długopis okażą się niezastąpionymi kompanami – to dzięki nim zanotujesz swoje cele do realizacji, tematy, które chcesz poruszyć na blogu oraz zadania do wykonania.

Pokaż, że działasz

Zacznij od kroków systematycznych – dodawaj regularnie wpisy na bloga, inspiruj swoich czytelników, kuś ich do pozostawienia przemyśleń na dany temat. Jako blogująca mama masz swoje pasje. Bądź ekspertem w danej dziedzinie – jeśli lubisz pisać poradniki dotyczące zdrowego odżywiania lub ćwiczeń, jakie należy wykonywać w trakcie ciąży i po rozwiązaniu – to wiedz, że nic Cię nie powstrzymuje.

Whitepress jako źródło jakościowo dobrych linków to kolejny przystanek na Twojej drodze do realizacji celu biznes-mama. Kontaktuj się z innymi rodzicielkami, prowadzącymi strony internetowe, pytaj o zdanie, poproś o radę. To dobry sposób nie tylko na stworzenie trwałych relacji, ale również pierwszy krok w kierunku wspaniałych współprac, owocujących dalszymi sukcesami.

Działanie to także automatyzacja. Aktualnie portale społecznościowe oraz systemy, na których oparte są strony internetowe, pozwalają na planowanie postów z wyprzedzeniem. To dobry sposób dla wszystkich mam. Maluszek nie zrozumie, gdy powiesz mu – “teraz zaczynam pracować”. O nie! Ten mały buntownik, odkryje wtedy fascynujące zabawki, którymi chciałby się z Tobą pobawić. W związku z tym bardzo często bywa tak, iż prowadzenie bloga to niewymiarowe godziny pracy – również te wieczorne i nad wyraz poranne. Planowanie postów natomiast pozwala na działanie wtedy, gdy pociecha odpoczywa – dzięki temu harmonogram zapisany w kalendarzu zostanie skrupulatnie zrealizowany.

Wyrozumiałość to klucz do sukcesu

Pamiętaj, że jesteś mamą. Ten aspekt powinien przyświecać Ci na każdym kroku. Nie denerwuj się, jeśli nie zrealizujesz zadania danego dnia, ponieważ Twoja pociecha potrzebowała większej niż zwykle uwagi.  Ząbkowanie, choroba, kolka to normalna sytuacja, w której troskliwa pomoc mamy jest wręcz niezbędna. Nie łam się, jeśli przez kilka dni zapomnisz o blogu, bo maluch dręczony infekcją, nie pozwalał na należyty odpoczynek w nocy. Wiedz, że chwilowy brak kontroli jest nawet wskazany. Dlaczego? Otóż zbyt perfekcyjnie nie może być – to naturalne życiowe sytuacje, a nie cukierkowy film rodem z Hollywood.

Ocena